Autor: Ana Rančić, 19. 6. 2015.

Učenici 1. C razreda su 16.6.2015. promovirali svoju slikovnicu „Pobjeda prijateljstva“.

Prigodni program odvijao se u Botaničkom vrtu gdje su prvaši recitirali i pjevali o: prvim školskim danima,  prijateljstvu, osmijehu, sreći, naučenoj abecedi i ljetu.

Još na početku prvog razreda učenici su zamolili vjeroučitelja Marija Žuvelu da im napiše poučne priče o: pobjedi, prijateljstvu i budućnosti.  Poučne priče su zajedno sa svojom učiteljicom Rankom Tomaš čitali i o njima razgovarali na nastavnim satovima hrvatskog jezika i  razredne zajednice. Svaki učenik  iznio je svoje razmišljanje o te tri priče. Na nastavnim satovima likovne kulture i likovne grupe priče su ilustrirali. Tako je nastala ova slikovnica puna mudrih dječjih izreka, priča i veselih ilustracija.

Iako mali, prvaši znaju da je prijateljstvo jako važno te se vesele prijateljevoj sreći i uspjehu.Vesele se svakodnevnim pobjedama, a njima pobjedu predstavlja svako naučeno slovo i međusobno pomaganje. O budućnosti vrlo mudro zbore pa kažu da ih čeka vrlo zanimljiva budućnost kojoj se vesele.Vrlo su ponosni što su naučili pisana slova pa zato njihovi potpisi krase naslovnicu ove slikovnice.