Autor: Ana Rančić, 1. 6. 2015.

U četvrtak, 28. svibnja predstavljena je knjižica „ ABECEDA KAŠTELANSKA.“  Zajedno sa svojim učenicima 4.a razreda, koji su knjigu ilustrirali, priredila je naša učiteljica Marina Novak. U organizaciji Društva za očuvanje kulturne baštine Kaštela predstavljanje je priređeno u dvorcu Vitturi. Svečanost  su uveličali predstavljači: prof. Lada Laura, viša muzejska pedagoginja i Miro Luketin Sarajčev, pjesnik.

Učiteljica Marina je istaknula kako je sve počelo kao igra i zabava s riječima, naglascima i da je tako zainteresirala svoje učenike za govor i riječi koji se gube i pomalo zaboravljaju.