Autor: Ana Rančić, 22. 4. 2015.

Učenici 5.d razreda oduševili su nas svojim prigodnim igrokazom. Oni su, naime, obilježili ovogodišnji dan našega planeta igrokazom na engleskom jeziku Earth Day Carol, kojega su odigrali u botaničkom vrtu, uz prisustvo velikog broja učenika škole.

Bila je tu djevojčica Elizabeth (Lucija Jadrić) koju je trebalo naučiti poštovati Zemlju. Taj su posao odradili duhovi prošlosti, sadašnjosti i budućnosti (Barbara Mateljan, Lucija Topić, Valentina Sabljić) kao i njezini vršnjaci (Vinko, Matea, Anja, Ivana, Ante, Gabriela, Nina, Jakov, Petra),  koji su već shvatili važnost tri RRR (reuse, reduce, recycle).

Kroz događanja nas je vodila Emma Matijaca. Na kraju su nas Luka Vujnovac, Josip Plećaš i Tin Vrdoljak oduševili i plesom na travi.

Zahvaljujemo Loliti, bez čije tehničke podrške ne bi, ni ovoga puta, bilo moguće održati ovu malu manifestaciju u čast velikoga planeta.