ZADRUGA, PULA 2009.

Od 26.-29. listopada u Puli se održavala XXI. Državna smotra učeničkih zadruga. Domaćin smotre je bila osnovna škola Vodnjan iz Pule Našu školu su predstavljali učenici 8. razreda: Anđela Palac, Sarafin Teklić, Neven Katić i učenica 7. razreda Nikolina Badrov te učitelji Snježana Dude, Leda Tomaš, i Marino Radunić. U Puli smo bili 4 dana u hotelu Brijuni.

Natjecali smo se sa  84 drugih škola iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Makedonije koje predstavljaju svoje ručno rađene proizvode. Mi kao škola iz Dalmatinskog dijela Hrvatske predstavljali naše specifično maslinovo ulje, ekstra djevičansko maslinovo ulje, lavandu,buhač,ginko bilopu, kamforovac, rogačušu ( liker od rogača), liker od žižule i smokovaču ( liker od smokve).  Svaka škola je pripremila prezentaciju koju će izvesti pred ocjenjivačkim sudom. Ocjenjivači sud ocjenjuje svaku školu. Tako su na kraju smotre proglasili ( vi napišite koje su sve bile nagrade ako hoćete). Među ostalima proglasili su i 12 naj proizvoda u kojima je bilo i naše maslinovo ulje. Uz kvalitetu ulja, nastalog nakon prošlogodišnje berbe, za ovaj odličan rezultat zaslužna je i ambalaža kao i etikete koje su učenički rad te zanimljiva mala boca s naslikanom kaštelanskom narodnom nošnjom.  Prodavanje proizvoda ( ovo ja baš neznan pa vi napišite).

Glavni moto smotre je bio druženje učenika, promoviranje učeničkih zadruga i njihovih proizvoda i da cijela Hrvatska sazna kakvo blago ima, a da za to i ne zna. Kad se sve uzme u obzir ova XXI. smotra je bila uspješna za našu školu!