Autor: Ana Rančić, 28. 10. 2014.

Ovo natjecanje organizira Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak i Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskog knjižničarskog društva, a suradnici su: školske i narodne (gradske)  knjižnice, osnovne škole, Gradovi i Županije, nakladnici i mediji.

U natjecanje se uključila i ove godine i Gradska knjižnica Kaštela zajedno sa svim kaštelanskim osnovnim školama, a provodi se Mjesecu hrvatske knjige.

Sudjeluju učenici od 3. do 8. razreda. Nakon što su odabrali  njima najzanimljiviju pročitanu knjigu, istu predstavljaju, a zatim glasno čitaju odabrani ulomak pred Povjerenstvom. Povjerenstvo ocjenjuje nastup svakog učenika, a po dvoje najboljih iz svake škole ( u kategoriji 3.do 5.razreda  i u kategoriji 6.do 8.razreda) sudjeluju dalje na završnom natjecanju u GKK. Među njima bit će odabrana dva učenika, koji će kao predstavnici Grada Kaštela, sudjelovati na županijskom natjecanju u glasnom čitanju, a pobjednici (2) sa županijskog natjecanja izborit će se za daljnje sudjelovanje na 2.nacoinalnom natjecanju, koje će se održati 13. I 14. studenog 20124. u Sisku.

Ove godine, iz naše škole u natjecanje se uključilo  5 učenika: Dora Jurić iz 3.a, Danijela Bašić iz 4.b, Jelena Božić iz 4.d, Dijana Lešić i Klara Žanko iz 7.b razreda. Na prednatjecanju, koje je održano 20.listopada u GK K.Lukšić, pobijedile su Danijela Bašić i Dijana Lešić. One će sudjelovati na završnom natjecanju na jednom od odjela Gradske knjižnice Kaštela.