Autor: Ana Rančić, 28. 10. 2014.

Obilježavanju  MJESECA HRVATSKE KNJIGE i MEĐUNARODNOG MJESECA ŠKOLSKIH KNJIŽNICA, koji se održava od 15.listopada do 15.studenog, pridružila se i naša škola.

Učenici, većinom mladi knjižničari, sudjeluju u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja „Ljubav za početnike“. Organizator kviza su Knjižnice grada Zagreba, Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež Gradske knjižnice.

Kviz se provodi on-line u gradskim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske i u dijaspori. Sudionici čitaju pjesme na temu ljubavi  četiriju poznatih hrvatskih pjesnika - Zvonimira Baloga, Luke Paljetka, Dobriše Cesarića i Dragutina Tadijanovića, iz knjiga Ljubav za početnike, Miševi i mačke naglavačke, Tišine i Srebrne svirale. Zatim odgovaraju na pitanja on-line te ih šalju organizatoru.

Svi koji imaju točna rješenja bit će uključeni u izvlačenje krajem listopada. Iz svake knjižnice izvlači se jedan pobjednik. Popis pobjednika bit će dostupan početkom studenoga na web stranici organizatora.

Svi pobjednici s popisa sudjelovat će na završnoj svečanosti u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, gdje će se izvući glavna nagrada  i utješne nagrade.