Autor: Natalia Jurčić, Branka Teklić, 6. 6. 2014.

Poslije niza kišovitih, vjetrovitih dana ovaj je bio kao naručen za rođendansko slavlje. Sve je počelo već u ranim popodnevnim satima. Turnir u ženskoj odbojci – ekipe od petog do osmog razreda. Pobjednice su učenice 8.c razreda, drugo su mjesto osvojile šestašice ( 6.b), a treće ekipa 6.c.

Potom je počelo druženje i natjecanje nižih razreda u kotrljanju lopte rukama , oko stalaka ( slalom ). Od drugaša su najuspješniji bili učenici 2.b, od trećaša su pobjednici 3.c te učenici 4.c

Na školskom igralištu je odigrana  revijalna nogometna utakmica u kojoj su snage odmjerili osmaši i petaši sa sedmašima i šestašima. Pobijedila je postava osmaša i petaša rezultatom 4:2.

U rano predvečerje počela je prigodna priredba na ljetnoj školskoj pozornici.

Poslije intoniranja Lijepe naše i pozdravnog govora ravnateljice nastupili su učenici Područne škole iz Lećevice - Antonela Bašić i Ivana Baran koji su u odrecitirali ŠKOLSKE PRAZNIKE.

Potom je veliki školski zbor, otpjevao pjesmu na istu temu, a učenici 4.b su zatražili dopuštenje u igrokazu PUSTITE ME DA NEŠTO KAŽEM. Kako izgleda JEDAN DAN U ŠKOLI saznali  smo od učenika 4.a.

NIKAD SE NE ZNA, tvrdili su Paula Gagić, Antonio Đuzel i Laura Matas, učenici 6.c.

Onda nas je naša glazbenica Mirela  s velikim zborom pozvala u Meksiko uz skladbu UN POQUITO CANTAS, da bi nas učenici iz Lećevice nakon toga vratili u domovinu izvornom ojkalicom.

E, DA SMO ODRASLI, poželjeli su učenici 5. c razreda, Ivana Mandić Jadrijević, Laura Kraljić i Toni Šoda.

Priredbu su zaključili članovi dječje postave KUD Sedam Kaštela.

Poslije priredbe je ravnateljica uručila nagrade i priznanja učenicima koji su sudjelovali na natjecanjima. Proslava dana škole je nastavljena u vrtu uz domjenak, druženje i pjesmu.