Autor: Božena Ukić, 27. 2. 2014.

U sklopu proslave Dana grada Kaštela, u organizaciji Gradske knjižnice Kaštela, jučer je u Kaštel Lukšiću održana je završna svečanost dodjele nagrada u Literarnom natječaju GKK “Moj tajni dnevnik".

- Organizacijom Literarnog natječaja “Moj tajni dnevnik”, Knjižnica je potaknula dječje literarno stvaralaštvo na materinskome jeziku, a na taj način djeca ujedno njeguju svoj izričaj i čuvaju kaštelansku baštinu - nazočnima se obratio dogradonačelnik Mili Novak, koji je istaknuo kako ga iznimno raduje što se veliki broj djece iz cijele Splitsko-dalmatinske županije odazvao ovome, po prvi put raspisanome literarnome natječaju.

Najbolji radovi u kategorijama, od 1. do  4. te od 5. do 8. razreda osnovne i srednje škole, nagrađeni su besplatnim jednogodišnjim članstvom u GKK, knjigama izdavača Neretva d.o.o. iz Zagreba i Profil-Mozaika, te poklon paketima tvrtke Interspar Kaštela.

Lana Ostojić  i Mirko Katić pokupili prve nagrade

Prema odluci Povjerenstva, u kategoriji od od 1. do 4. razreda treće mjesto podijelila su tri učenika: Mario  Plenča (OŠ kneza Trpimira-Kaštel Gomilica), Mirna Marija Sanader (OŠ prof. Filipa Lukasa-Kaštel Stari, mentorica: Melita Grgantov) i Lucija Vilić (OŠ prof. Filipa Lukasa-Kaštel Stari, mentorica: Anita Svalina); drugo mjesto osvojio je Ivan Muselin (OŠ prof. Filipa Lukasa-Kaštel Stari, mentorica: Anita Svalina), dok je prvonagrađena  Lana Ostojić  (OŠ “Ostrog”-Kaštel Lukšić).

Izvor: http://kastela.org/novosti/kultura/20914-nagrade-pripale-lani-mirku-i-jeleni