Autor: Božena Ukić, 15. 11. 2013.

U utorak, 12. studenog naša je škola ugostila predstavnike UNDP-ja iz Zagreba. Inače, UNDP (eng. United Nations Development Programme) je program Ujedinjenih naroda za razvoj. Posjetili su nas: Mak Đukan (UNDP), Marko Capek (UNDP), Mislav Krlec (UNDP), Marina Kelava (h. alter) i Ivan Szekereš (portal Zelena energija).

Vjerojatno se pitate kako je UNDP "dolutao" u našu školu. Dakle, UNDP je raspisao natječaj za energetske zadruge. "Energetska Zadruga Kaštela" (EZK) se prijavila s projektom "Autonomna škola Ostrog", zato što je naša škola jedna od osnivača EZK. Naša je zadruga pobijedila na natječaju te je UNDP bio željan poslati svoje predstavnike k nama i usput upoznati naš prekrasni botanički vrt. Gosti su bili oduševljeni!
Održali su radionice o obnovljivim izvorima energije s učenicima 3.d i 7.c razreda. Mnogo smo naučili od mladih UNDP-ovaca,a i oni ponešto od nas. Također smo imali intervju za televiziju na već spomenutu temu - izvori energije. Njihovu prisutnost u školi pratili smo od utorka u 12h do srijede u 14h.
Nakon toga mi smo se vratili u školske klupe, a oni su, nadamo se s pozitivnim mišljenjem o našoj školi, krenuli natrag u Zagreb, te će nas ponovno posjetiti za mjesec dana!!! :)