Autor: Božena Ukić, 13. 6. 2013.

Cvjetni pozdrav Europskoj uniji - naziv je izložbe 50 samostojećih plakata visokih dva metra s fotografijama najljepših školskih vrtova u Hrvatskoj. Izložba je svečano otvorena u podne u zgradi Hrvatske radiotelevizije, a zatim je u studiju Bajsić slijedio Glazbeni pozdrav Europskoj uniji u izvođenju Tamburaškog orkestra Hrvatske radiotelevizije, solistice Renate Sabljak i finalistica glazbenog natjecanja Do posljednjeg zbora, popularnih Singrlica.

Projekt Najljepši školski vrtovi u Hrvatskoj još je 2005. Europska federacija turističkih novinara nagradila kao jedinstven ekološko-edukativni projekt za mlade.

Tom izložbom Hrvatska radiotelevizija želi na primjeru školskih vrtova predstaviti Europi djelić ljepote, tradicije i prepoznatljiv identitet s kojim Hrvatska ulazi u Europsku uniju.

Foto: Branimira Jelčić

Izvor: http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews%5Btt_news%5D=212999&tx_ttnews%5BbackPid%5D=850&cHash=eb657a028e