Autor: NIKOLA PJANIĆ, 6. 6. 2013.

U povodu 30 obljetnice školskog maslinika, Svjetskog dana zaštite i Dana škole u školskom je atriju predstavljena publikacija prof. Ivne Bućan „Neka  masline djeca zajedno  rastu„.

O publikaciji su govorile danica Tadin, rukovoditeljica Poljoprivredno-savjetodavne  službe, Splitsko-dalmatinske županije i profesorica Vera Rilov, dopredsjednica udruge „ Lijepa naša“.

Profesorica Rilov je naglasila značaj i potrebu edukacije i odgoja učenika u prirodnom okruženju jer živimo u vremenu kada napredak tehnologije udaljava čovjeka od prirode.

Ovo je bila prigoda da se uruče priznanja i prigodni darovi djelatnicima škole koji su svojim radom i trudom pridonijeli uzgoju i održavanju našega maslinika.