Autor: Božena Ukić, 4. 6. 2013.

U organizaciji Glazbene mladeži Split,već 41. put po redu, održavaju se Kulturno-umjetničke igre mladih, popularno zvane Smotra.
To je jedinstven glazbeno-scenski projekt prepoznat ne samo u Splitu i Hrvatskoj već i u inozemstvu.

Projekt je nastao s željom da se glazbeno-scenskom radu djece i mladeži dade važno mjesto. Cilj projekta je da pruži djeci i mladima priliku javnog nastupa, osjećaj izvođenja glazbenih, plesnih, dramskih i ostalih umjetničkih djela koja uvježbavaju tijekom cijele godine.
Program nije natjecateljskog karaktera i podjeljen je u tri grupe: Kolaž programi, Pjesmom i plesom kroz Hrvatsku i Večer suvremenog plesa.

Našu školu je predstavljao školski pjevački zbor s pjesmom "Sorry seems to be the hardest word", pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Matijaca Vlaić Mirele.