Autor: Božena Ukić, 2. 5. 2013.

Na nastavi informatike tijekom mjeseca veljače u školi smo obilježavali dane sigurnije interneta. Tih dana učenici su izrađivali prezentacije i postere koje ste mogli vidjeti na našim stranicama. Radovi su poslani na multimedijsku izložbu i sudjelovali su na natjecanju "Sigurniji internet za djecu i mlade".

Prezentacija Marine Miljak i Karmele Kamenjarin Bonton na internetu i prezentacija Anamarije Odak Prednosti i nedostatci interneta su među najboljim radovima.

Na natječaj je pristiglo 1016 radova na kojim je radilo 1835 učenika, od kojih najmlađi ima 6, a najstariji 18 godina. Kroz rad ih je vodilo 57 učitelja i nastavnika iz 76 osnovnih i 7 srednjih škola, 1 dječjeg vrtića i 2 SOS Dječja sela.

Posebno ističemo 160 najboljih radova te 406 istaknutih radova čiju su autori na najbolji način oblikovali savjete za vršnjake, primjerima pokazali kako se snaći u neugodnim i opasnim situacijama na internetu te pokazali izvrsno snalaženje pri korištenju računala.