DODJELA ŽUPANOVIH PRIZNANJA UČENICIMA I MENTORIMA

Autor: Administrator , 27. 9. 2021.

Župan Boban uručio priznanja svim učenicima i mentorima koji su ostvarili uspjehe na ovogodišnjim državnim natjecanjima

78 najuspješnijih učenika na državnim natjecanjima i njihovi mentori u petak, 24.9.2021. su primili nagrade župana Splitsko-dalmatinske županije Blaženka Bobana, koji je istaknuo kako su ove nagrade poticaj za daljnji napredak i rad.

Među nagrađenim učenicima bio je i naš učenik 7.c razreda Tonči Crljen sa svojom mentoricom Radmilom Matijašević Foscarini. Tonči je 12. travnja 2021.g već drugu godinu zaredom osvojio prvo mjesto na Državnom natjecanju iz informatike u kategoriji Digitalnih kompetencija.

„I ovo je na neki način rezultat naših Centara izvrsnosti i zbog toga smo posebno sretni. Čestitam učenicima, roditeljima i mentorima, a mi ćemo ih i dalje pratiti“, rekao je Boban i dodao kako su brojne županije u Hrvatskoj slijedile primjer Splitsko-dalmatinske županije, koja je prva uvela ovakvu vrstu nagrađivanja.

U ime nagrađenih učenika obratila se Petra Koceić Bilan, koja je posebno zahvalila Splitsko-dalmatinskoj županiji i županu na tome što gleda i sluša te prepoznaje darovite učenike kao važan dio zajednice. „Županija nam daje naših dugo očekivanih 5 minuta u medijskom moru i to joj služi na čast. Osobito u doba pandemije, kada smo mi mladi frustrirani jer nam se čini da smo zapostavljeni, a naši i potencijali i uspjesi zaboravljeni, Županija nam poručuje da smo ipak cijenjeni i to je lijepo znati“,  rekla je nagrađena učenica.

21.10.2021. 21:54
GODINA ČITANJA: ČITANJE NAGLAS
Uslijed pandemije došlo je do smanjenja mogućnosti organiziranja i sudjelovanja u kulturnim događanjima. Čitanje je jedan od preduvjeta sudjelovanja u kulturi. Hrvatska vlada je 2021 . godinu , na prijedlog ministarstva kulture, proglasila Godinom čitanja .   Mjesec hrvatske knjige obilježava se 15.10 - 15.11. Tim povodom 15.10.2021.g. GKK u dvorcu Vitturi ugostila je mlade čitače, učenike osnovne škole Ostrog. Ugodno druženje uz čitanje, pretvorio se u veliki izazov za komisiju. Naime, pred njima bila  teška zadaća, ocijeniti čitače koji svi redom čitaju lijepo i izražajno.   U  kategoriji...

21.10.2021. 20:06
BERBA MASLINA 2021
I danas i jučer su vrijedne ruke naših učenika, učitelja i djelatnika škole brale masline u školskom masliniku. Družili smo se, zabavljali, pričali, smijali se... A bili smo pri tom i vrlo vrijedni. Jučer smo ubrali 1138 kg, a danas 775 kg maslina. 'Priča se' da smo danas ubrali manje maslina jer nam se danas nisu pridružile vrijedne ručice naših prvaša. Kako nam je bilo, prosudite sami gledajući priloženi videozapis. Masline 2021_ videozapis

19.10.2021. 19:53
Učenici i učitelji Osnovne škole Ostrog sudjelovali su u manifestacijama u Kaštel Kambelovcu
Ovogodišnja manifestacija "Jesen u Kaštelima - Sajam plodova zemlje" održana je u Dudanovom parku u Kaštel Kambelovcu. U cilju promicanje agro-turističke ponude Kaštela i poljoprivredne tradicije Kaštela sudjelovale su odgojno-obrazovne ustanove te druge kaštelanske udruge.  Organizirano je prikupljanje donacija i pekarskih proizvoda za pogođene potresom u Petrinji pa je pomoć stigla i od roditelja i djelatnika Osnovne škole Ostrog. Na prigodno uređenom štandu škole moglo se vidjeti pekarsko umijeće vrijednih roditelja, plodovi zemlje, sezonsko voće i povrće te starinski predmeti koji su bili dijelom svakodnevne uporabe. Podršku svojoj školi dali su učenici 1.c i 3.a razreda, a sudjelovali su i u milenijskoj fotografiji koja je za cilj imala skretanje pažnje javnosti na važnost prevencije i ranog otkrivanja raka dojke. Dani kruha videozapis

19.10.2021. 19:12
PRVAŠI U GAŠPINIM MLINICAMA
  Ove godine i naši najmlađi učenici obilježili su Dane kruha na poseban način, posjetom Gašpinim mlinicama u Solinu. Ujedno su uživali u pravom jesenskom vremenu družeći se u parku. Nezaboravna prva izvanučionička nastava za učenike prvih razreda i njihove učiteljice. Gašpine mlinice_ videozapis

19.10.2021. 18:07
PROJEKT BIOSIGURNOST I BIOZAŠTITA
Izbijanjem pandemije virusa SARS-CoV-2 uočena je važnost dodatne edukacije učenika, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika o navedenom problemu. Važnost promicanja vrijednosti očuvanja ljudskog zdravlja i prevencije zaraznih bolesti bio je glavni poticaj za pokretanje ovog projekta kako bi se u osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj uvelo poučavanje o sadržajima vezanih uz biosigurnost i biozaštitu. Nositelji projekta su: Klinika za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“, Zagreb, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Hrvatsko društvo za biosigurnost i biozaštitu u partnerstvu s OŠ Vijenac, Osijek. Projekt se provodi u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj. U OŠ Ostrog voditelj projekta je učiteljica Ana Grgantov.