POČETAK I ORGANIZACIJA NASTAVE ŠKOLSKE GODINE 2021./2022.

Autor: Administrator , 3. 9. 2021.

ORGANIZACIJA NASTAVE

Raspored razreda po smjenama:

A SMJENA:

1.a,c   2.a   3.a,c  4.a   6. a, b, c   8.a,b,c

B SMJENA

1.b   2.b, c   3.b   4.b, c   5. a,b,c    7.a,b,c

PRVI NASTAVNI DAN

Ponedjeljak, 6. rujna 2021.god.

Učenici 1. razreda neće imati svečanu priredbu. Učenike i jednog roditelja učiteljica će dočekati u predvorju škole, i to prema sljedećem rasporedu:

• 1.a, c  u 15.00 sati
  • 1.b u 09.00 sati

Molimo roditelje učenika prvih razreda da učenici ponesu školske torbe.

Učenici od 2. do 8. razreda imat će nastavu (sat razrednika i tri sata prema rasporedu) prema sljedećem rasporedu:

SMJENA B PRIJEPODNE U 8,00 h (2.b,c 3.b ,4.b,c 5.a,b,c,7.a,b,c)

SMJENA A POSLIJEPODNE U 14,00 h (2.a,3.a, c.4.a, 6.a,b,c,8.a,b,c)

Učenici PRO u školu dolaze u 9,00 sati

Učenici će u školu  ulaziti na tri ulaza:

GLAVNI ULAZ – ulaze učenici od 1.- 4. razreda

ISTOČNI ULAZ – ulaze učenici 7. i 8. razreda

JUŽNI ULAZ (KROZ ŠKOLSKI BOTANIČKI VRT) – ulaze učenici  5. i 6. razreda

Učenici od 5. do 8. razreda trebaju prvog dana nastave u školu doći sa svojom maskom.

Molimo učenike da u školu dolaze najranije 15 minuta prije početka nastave i drže propisanih uputa sve dok ne uđu u svoje učionice.

Svi učenici prvi nastavni dan u školu trebaju doći sa školskim torbama radi preuzimanja udžbenika.

Sretan i uspješan početak godine žele vam ravnateljica i djelatnici škole.

OD DRUGOG NASTAVNOG DANA, utorak, 7. rujna 2021., nastava će se odvijati u smjenama, u skladu s uputama koje slijede u nastavku ove obavijesti.

OPĆE UPUTE O RADU ŠKOLE

Odraslim osobama nije dozvoljen ulazak bez maske.

Zabranjen je ulaz osobama koje su bolesne ili u samoizolaciji.

U školu učenici dolaze sami ili u pratnji 1 roditelja/skrbnika koji ne smije ulaziti u školu, već dijete predaje/preuzima na ulazu.

U slučaju povišene temperature (37,3°C i veća) učenici ne smiju dolaziti u školu, već se roditelji trebaju javiti ravnatelju i / ili razredniku te liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.

ULAZ U ŠKOLU

Učenici u školu ulaze po dolasku u vremenu od 7.45 do 8.00 sati u jutarnjoj smjeni te od 13.45 do 14.00 u poslijepodnevnoj smjeni, bez zadržavanja u školskom dvorištu  te se odmah upućuju u svoju učionicu u kojoj ih dočekuje učitelj s kojim po rasporedu imaju 1. školski sat.

Nakon ulaska potrebno je odmah dezinficirati ruke.

U školu će učenici ulaziti prema rasporedu navedenom u tablici.

KRETANJE PO HODNICIMA I RASPORED RAZREDA PO UČIONICAMA

Učenici pojedinog razrednog odjela cijelo vrijeme nastave borave u istoj učionici prema sljedećem rasporedu:

PRIZEMLJE – 5. I 6. RAZREDI

NA KATU – 7. I 8. RAZRED

Nakon ulaska u školu, učenici se kreću desnom stranom hodnika jedni iza drugih, nikako u grupi.

Odlazak u WC je moguć pojedinačno, i to u WC na katu na kojem su učenici smješteni. Ako se dogodi da je više učenika na hodniku, moraju održavati fizičku distancu.

U školi nećemo organizirati dostavu marende. Učenici trebaju sa sobom ponijeti svoju marendu i piće (po mogućnosti vodu) od kuće. Poželjno je da učenici sa sobom donesu dovoljno vode kako bi se spriječilo prekomjerno korištenje zajedničkih prostorija (WC).

Preporuka je da učenici za svoje potrebe u torbi imaju vlažne i papirnate maramice.

MODEL NASTAVE I SATNICA

U našoj Školi nastava će se odvijati prema Modelu A, odnosno redovita nastava u prostorijama škole, uz poštivanje fizičkog razmaka.

Učenici od 1. do 4. razreda na nastavu ne trebaju dolaziti s maskama. Učenici od 5. do 8. i predmetni učitelji nosit će maske tijekom cijelog boravka u školi.

Nastavni sat traje 45 minuta.

Tijekom malog odmora učenici borave u svojim učionicama, a veliki odmor učenici provode ili u učionici, ili izlaze u dvorište u pratnji učitelja prema različitom rasporedu za razrednu i predmetnu nastavu.

U predmetnoj nastavi u pratnji učenika na odmoru je učitelj koji je s učenicima imao 2. školski sat u prijepodnevnoj smjeni, tj. 3.školski sat u poslijepodnevnoj smjeni prema rasporedu.

PRIJEVOZ UČENIKA

Učenici koji koriste školski prijevoz (neovisno o uzrastu!), MORAJU nositi maske u autobusu. Učenici  uvijek sjede na istom mjestu, a raspored će imati i prijevoznik (vozač).