POKLADE 2021.

Autor: Administrator , 16. 2. 2021.

MAŠKARE IDU DALJE

Na prošlogodišnjim školskim maškarama neki  su došli sa zaštitnim medicinskim maskama jer se već širila vijest o epidemiji koja se događala u „bijelom svijetu.“ Nitko nije ni slutio da će one postati dio života i svakodnevice.

Život se pretvorio u svakodnevni „maskenbal“ kojemu se nitko nije radovao. Naprotiv, unio je u sve nas zebnju i strepnju, promijenio nam navike. Možda je to razlog što se ovogodišnje maškare nisu odazvale u većem broju, ali su se ipak pojavile i unijele malo radosti i šušura.

U davna vremena ljudi su vjerovali da će tako otjerati zle sile i u pobjedu života nad ništavilom. Nadajmo se da će se ta legenda ostvariti i da će nam pandemija ostati u sjećanju kao ružan san.

Fotografije:

Lucija Prdić i Karlo Ćudina, 8.d