Upute za upis djece u srednju školu

Autor: Božena Ukić, 11. 5. 2020.

Naslovnica - Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u ...Dragi učenici i roditelji,

S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku i adolescentnu medicine Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ, ovim putem Vas obaviještavamo da će se Mišljenje nadležnog školskog liječnika o zdravstvenoj sposobnosti učenika za određeno zanimanje, tj.  smjer u srednjoj školi, za školsku godinu 2020./2021., izdavati uz prethodnu najavu telefonom/e-poštom nadležnom školskom timu.

OPŠIRNIJE

Ovaj postupak će se provoditi uvidom u dostupnu dokumentaciju (preventivni zdravstveni karton, nalaz sistematskog pregleda u 8. razredu). Ukoliko bude potrebna dodatna dokumentacija, molimo roditelje da istu dostave e-poštom na službenu e-mail adresu nadležnog tima školske medicine.

Mišljenje o zdravstvenoj sposobnosti učenika se  izdaje sukladno dokumentu MZO „Jedinstveni popis zdravstvenih zahtjeva srednjoškolskih obrazovnih programa u svrhu upisa u 1. razred srednje škole“. (Poveznica na Popis zdravstvenih zahtjeva za upis u srednju školu)

Iznimno,  prema potrebama i indikaciji (npr. neobavljen sistematski pregled u 8. razredu), učenik će se naručiti napregled.

VAŽNO!

• Prilikom dolaska na pregled, molimo da se dođe točno u vrijeme termina za pregled.
  • Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, prije ulaska u ustanovu i čekaonicu, djeci i pratnji će se mjeriti tjelesna temperatura. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni.
  • Obavezna dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju.
  • Molimo da se dođe sa zaštitnom maskom.
  • Prije ulaska na pregled, roditelji moraju ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom (Poveznica na IZJAVU RODITELJ/DIJETE)

ZA PREGLED I POTVRDU SE POTREBNO NARUČITI PUTEM TELEFONA

(u jutarnjoj smjeni zvati od 07:00 – 08:00 h i 12:00 – 13:00,

a u popodnevnoj smjeni od 14:00 do 15:00 i od 19:30 do 20:30 h)

ILI SLUŽBENOG MAILA MEDICINSKE SESTRE NADLEŽNOG ŠKOLSKOG TIMA

OŠ – Bijaći, Ostrog (PŠ Lećevica), prof.  Filipa Lukasa (PŠ Prgomet),Primorski Dolac, Selca – Brač

Silvana Stipanović, dr. med., spec. šk. med.

silvana.stipanovic@nzjz-split.hr

Ana Ujević, medicinska sestra

ana.ujevic@nzjz-split.hr

Tel.: 021/225-977

20.10.2020. 08:38
20. listopada - Svjetski dan jabuka
Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

15.10.2020. 13:53
Projekt e-Škole dobitnik nagrade Europske komisije - RegioStars
Svečana dodjela nagrada održala se sinoć u Bruxellesu u okviru Europskog tjedna regija i gradova, slaveći izvanredne projekte kohezijske politike iz cijele Europe, kao i  pilot-projekt e-Škole koji je osvojio ... The post Projekt e-Škole dobitnik nagrade Europske komisije - RegioStars appeared first on CARNET .