Upute roditeljima za upis djece u 1. razred osnovne škole

Autor: Administrator , 11. 5. 2020.

Dragi roditelji,

S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku i adolescentnu medicine Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ,  ovim putem Vas obaviještavamo o nastavku aktivnosti i uputama vezanim uz preglede djece pred upis u 1. razred osnovne škole, za školsku godinu 2020./2021.

OPŠIRNIJE

MOLIMO DA SE ZA TERMIN PREGLEDA JAVITE NADLEŽNOM ŠKOLSKOM TIMU PUTEM TELEFONA,  MOBITELA  ILI SLUŽBENOG E-MAILA MEDICINSKE  SESTRE, U VREMENU OD 15. SVIBNJA DO 22. SVIBNJA 2020.

Barem 3 dana prije pregledadužni ste dostaviti nadležnom školskom liječniku  sljedeću dokumentaciju putem e- maila:

(telefonski se javiti nadležnom pedijatru i dogovoriti da se navedena dokumentacija šalje na službeni mail tima školske medicine)

• Dodatna dokumentacije ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, Mišljenje predškolske ustanove/ vrtića o razvojnimaspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)

Prema preporuci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, pri upisu će se obaviti cijepljenje MO-PA-RU i IPV (Poveznica https://www.hzjz.hr/priopcenja-mediji/preporuke-o-provedbi-obveznog-programa-cijepljenja-tjekom-epidemije-covid-19/).

VAŽNO!

• Prilikom dolaska na pregled, u pratnji smije biti samo jedan roditelj, a dolazi se točno u vrijeme termina za pregled.
  • Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, prije ulaska u ustanovu i čekaonicu, djeci i pratnji će se mjeriti tjelesna temperatura. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni.
  • Obavezna dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju.
  • Odrasle osobe u pratnji molimo da dođu sa zaštitnom maskom.
  • Obavezno donijeti iskaznicu cijepljenja i zdravstvenu iskaznicu.
  • Prije ulaska na pregled, roditelj će ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom za sebe i dijete (Poveznica na IZJAVU DIJETE/RODITELJ)

ZA PREGLED SE POTREBNO NARUČITI PUTEM TELEFONA

(u jutarnjoj smjeni zvati od 07:00 – 08:00 h i 12:00 – 13:00,

a u popodnevnoj smjeni od 14:00 do 15:00 i od 19:30 do 20:30 h)

ILI SLUŽBENOG MAILA MEDICINSKE SESTRE NADLEŽNOG ŠKOLSKOG TIMA

RODITELJI SE MORAJU JAVITI ZA TERMIN U VREMENU OD 15. SVIBNJA DO 22. SVIBNJA 2020.

Za dolje navedene škole molimo zvati u sljedećim terminima:

15.05.2020 petak,18.05.2020 ponedjeljak,19.05.2020  utorak - POPODNE

20.05.2020 srijeda,21.05.2020 četvrtak,22.05.2020 petak - JUTRO

OŠ – Bijaći, Ostrog (PŠ Lećevica), prof.  Filipa Lukasa (PŠ Prgomet),Primorski Dolac, Selca – Brač

Silvana Stipanović, dr. med., spec. šk. med.

silvana.stipanovic@nzjz-split.hr

Ana Ujević, medicinska sestra

ana.ujevic@nzjz-split.hr

Tel.: 021/225-977

Priloženi dokumenti:
Izjava_nzjz_sdz_dijete_i_roditelj.docx (15.43 KB)
Upitnik_za_roditelje.docx (20.89 KB)

22.10.2020. 08:24
22. listopada - Međunarodni dan svjesnosti o mucanju
Međunarodni dan svjesnosti o mucanju (International Stuttering Awareness Day – ISAD) u svijetu se obilježava od 1998., a kod nas od 2000. godine u organizaciji Hrvatske udruge za pomoć osobama koje mucaju "Hinko Freund" sa željom da se informiranjem javnosti doprinese kvaliteti života osoba koje mucaju. Zajednički ga obilježavaju osobe koji mucaju i njihove obitelji te stručnjaci, logopedi i drugi - nastavnici, istraživači i kliničari, koji se bave mucanjem.

26.10.2020. 10:44
CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020
Predstavnici CARNET-ovog projekta DOTS sudjelovali su na Danima Erasmusa 2020, koji su se održali su od 15. do 17. listopada. Riječ je o međunarodnom događanju na kojemu dionici Eramsus+ programa ... The post CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020 appeared first on CARNET .