Preporuke MZO-a

Autor: Božena Ukić, 22. 3. 2020.

• Odlukom Vlade Republike Hrvatske od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine, a zbog pandemije koronavirusa, obustavlja se nastava u svim osnovnim školama u Republici Hrvatskoj. To znači da učenici neće dolaziti u školu.

• Učenici razredne nastave pratit će nastavu na 3. programu Hrvatske radio televizije po slijedećem rasporedu:

• razred OŠ od 8.00 do 10. 00 sati
  • razred OŠ od 10.00 do 12.30 sati
  • razred OŠ od 13.00 do 16.00 sati
  • razred OŠ od 1600 do 19.00 sati
  • Roditelji učenika razredne nastave koji nisu u mogućnosti ostaviti dijete pod nadzorom kod kuće mogu doći u školu gdje će biti organiziran prihvat (ne nastava). Roditelji ili staratelji su u obvezi osigurati prijevoz tih učenika.
  • Za učenike od 5 . do 8. razreda utvrdit će se raspored i sadržaji za online nastavu od 4 do 5 sati na dan. Osim toga i Sportska televizija će emitirati sadržaje za nastavu u vremenu od 8.00 do 14.00 sati. Raspored nastave od 3 do 5 sati dnevno će se objaviti na web stranicama MZO-a, Škole za život, CARNET-a i škole.
  • Preporučujemo roditeljima da nadziru rad i postupanja djece prilikom ovih obrazovnih aktivnosti jer je to nužno.
  • Sve potrebne upute roditelji i učenici mogu dobiti od svojih razrednika/učitelja  putem službenih e-mail adresa i na web stranici škole.
  • Molimo sve učenike i roditelje za razumijevanje, odgovorno i korektno postupanje u ovim iznimno teškim i osjetljivim trenucima.
  • Preporuka Stožera Civilne zaštite grada Kaštela je da se izbjegavaju razne proslave (npr. dječji rođendani) ili drugi oblici okupljanja većeg broja djece u zatvorenim prostorima i na javnim površinama.
  • Svi učitelji, stručni suradnici i ostali zaposlenici škola obvezatni su doći u školu prema svom redovnom rasporedu. Smjena „A“ u 8.00 sati, a smjena „B“ u 14.00 sati.

22.10.2020. 08:24
22. listopada - Međunarodni dan svjesnosti o mucanju
Međunarodni dan svjesnosti o mucanju (International Stuttering Awareness Day – ISAD) u svijetu se obilježava od 1998., a kod nas od 2000. godine u organizaciji Hrvatske udruge za pomoć osobama koje mucaju "Hinko Freund" sa željom da se informiranjem javnosti doprinese kvaliteti života osoba koje mucaju. Zajednički ga obilježavaju osobe koji mucaju i njihove obitelji te stručnjaci, logopedi i drugi - nastavnici, istraživači i kliničari, koji se bave mucanjem.

26.10.2020. 10:44
CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020
Predstavnici CARNET-ovog projekta DOTS sudjelovali su na Danima Erasmusa 2020, koji su se održali su od 15. do 17. listopada. Riječ je o međunarodnom događanju na kojemu dionici Eramsus+ programa ... The post CARNET-ov projekt DOTS predstavljen na Danima Erasmusa 2020 appeared first on CARNET .