Priredba u povodu Dana kruha i zahvalnosti

Autor: Božena Ukić, 6. 10. 2017.

DA BUDEŠ DOBAR KAO KRUH

Slavimo Dan kruha i zahvalnosti za sve plodove zemlje nam ove, za sve Božje darove.

Link na dijeljeni album:

Mali zbor pjeva Zahvalnu pjesmu. A zrnom biti, za brašno – za kruh crni ili bijeli, svejedno, važno je za svakoga od nas, govori Zlatni klas – Ostvaren sanMi gradimo prijateljstvo – od brašna punog vitamina, eto ti raznih peciva i kruha fina – Hvala, pekar za Dan kruha. Učiteljica najavljuje vrijeme za marendu. Tko je što donio, čime se pohvalio, je li netko nešto naučio i ljubav u kruh uključio? – Kruh, pecivo, kolači.

Kad izgovaramo riječ kruh, kažemo nešto veliko: Kruh, Kruh s neba, Kruh ljubavi. Kruh si ti meni i ja tebi. Kruh je hrana, dobrota i blagoslov – kroz riječ i pjesmu.

Kruh je blagoslov, da budeš zdrav, slobodan i svoj, da rasteš u znanju i dobroti i da budeš dobar kao kruh!

Tekst: časna sestra Stela Mijić

Fotografije: Novinarska grupa – Petar Soldo, Jerko Boduljak, Mihael Matas, Krsto Avramović

Link na dijeljeni album: