ČITAM, DAM...SRETAN SAM!!!

Autor: MARIJANA SUDAR, 16. 2. 2017.

Učenici 2.b su se na poticaj svoje učiteljice pridružili akciji prikupljanja slikovnica koju je pokrenula Gradska knjižnica Kaštela.

Akcija pod nazivom „ČITAM, DAM, SRETAN SAM – KNJIGU DAJ I TUĐA SRCA OBRADUJ“ je humanitarne naravi.

Namjera je da se sve prikupljene slikovnice i priče daruju domovima za djecu, dječje bolničke odjele kako bi se mnoga djeca razveselila. Učenici su se rado odvojili od svojih knjiga, iako su su im neke od njih draga uspomena i dio njihovoga djetinjstva.

Neki od njih su izjavili:

„ Volim čitati je me čitanje usrećuje!“ ( Anđela Lovrić )

„ Voljela bih da se bolesna djeca i djeca u domovima bolje osjećaju dok čitaju priče. Ja volim čitatii, posebno enciklopedije!“  ( Nikoleta Ružanji )

„ Podijelila sam svoje slikovnice da i druga djeca mogu uživati u njima! „ ( Ema Novaković )

„ Volim čitati ono što mi je zanimljivo. Odvojila sam svoje priče za druge radi toga što želim učiniti dobro djelo, a te sam priče već pročitala!“ ( Marita Čizmić )