Sve još miriše na nju, kraljicu jabuku

Autor: Božena Ukić, 21. 10. 2016.

Londonska organizacija 'Common Ground' je još 1990. godine uočila i zaključila da jabuke zaslužuju svoj dan pa se tako svakoga 20. listopada obilježava Dan jabuka.

Naši dragi učenici, njihove mame i tate su se potrudili i uspješno sa svojim učiteljima obilježili Dan jabuka!

Obilježili smo ga u  školskom atriju koji je mirisao po jabukama i neizostavnom začinu - cimetu.

Ovu tradiciju su prihvatili mnoge druge škole pa i naša, rekle su nam učiteljice Ada i Marijana. Sve je to počelo prije šest godina kao mala akcija od samo nekoliko nižih razreda. Doimala se zanimljivom idejom pa smo je proširili i počeli prikupljeni novac koristiti u dobrotvorne svrhe.

I evo nas tako danas, opet smo udružiili naše vrijedne učenike, njihove roditelje i nastavnike da se priključe akciji, a oni su to rado prihvatili. A uostalom, tko ne bi kad se radi o kolačima. Sve to možemo zahvaliti vrijednim majkama učenika nižih razreda koje su od ranog jutra počele donositi još vruće kolače od jabuke. Upravo ti kolači su obogatili naš nimalo skromni švedski stol koji se smjestio u  šarenom atriju. Za sitniš, za koji možda ni ne znate da imate u džepu, možete mnogo pridonijeti. Vas ne košta gotovo ništa, a znači mnogo. Skupili smo dosta novca i prodali veliki broj kolača. Sve u svemu, ova akcija već postaje školskom tradicijom, odazvale su se obje smjene. Atmosferu koja je vladala  možete vidjeti na fotografijama koje su napravilli naši učenici, a oni su zapravo i razlog razvijanja naše male obitelji, naše škole!

Hvala svima koji su sudjelovali u ovoj akciji,a posebno hvala vrijednim kuharima...

LANA OSTOJIĆ, 6.B