Dan kruha i zahvalnosti

Autor: Božena Ukić, 18. 10. 2016.

HVALA TI, GOSPODINE, ZA ZEMLJE PLODOVE I SVE DAROVE!

U povodu obilježavanja Dana zahvalnosti i Dana kruha u školskom je atriju održana svečanost  koju su sa svojim učenicima priredile učiteljice mlađih razreda. Atrij je, kao i učionice, bio ukrašen raznovrsnim plodovima jeseni te likovnim radovima nadahnutim jesenskim ugođajem i šarenilom.

Progodni program održavao se u obje smjene gdje su nastupali učenici mlađih razreda. Na početku je Mali zbor otpjevao Zahvalnu pjesmu da bi potom prvaši pokazali put Od žita do kruha, nastavilo se u veselom ugođaju  Berbe i žetve. Kako izgleda Jesen na tržnici pokazali su četvrtaši, a O kruhu smo čuli, također od četvrtaša. Veseli i duhoviti igrokaz Tko što voli, nek izvoli izveli su učenici prvih razreda.

Kruha, kruha, zapjevao je opet Mali zbor ... a o kruhu i njegovoj važnosti  čuli smo kroz lirske Krušnice, Kruh . Sve je proteklo u znaku kruha i jesenskih darova pa je Mali zbor i završio priredbu pjesmom Svi plodovi. Uslijedio je blagoslov koji je podijelio don Stipan, a onda  su podijeljeni kruhovi koje su učenici sa svojim učiteljima blagovali u razredima.