ŠKOLSKI JUBILEJI – VESELO I PONOSNO

Autor: Božena Ukić, 7. 6. 2016.

U ponedjeljak, 6. lipnja održana je svečana priredba na kojoj su proslavljena tri lijepa i značajna jubileja: Dan škole, 40.obljetnica rada u novoj školskoj zgradi,( poslije prelaska iz stare škole koja je djelovala u dvorcu Vitturi), te 30.obljetnica Botaničkog vrta.

U prekrasnom ugođaju ljetne pozornice svečanosti su nazočili brojni predstavnici  kulturnog, javnog i političkog života Grada i Županije,  umirovljeni učitelji, učenici sa svojim učiteljima te mnogobrojni građani. Priredbu su uveličali i članovi HGD Biranj iz Kaštel Lukšića,od kojih su većina bivši učenici naše škole.

Pozdravnu riječ je uputila ravnateljica Nevenka Maras. U svom se obraćanju osvrnula na protekli period u kojemu je naša škola iz male seoske izrasla u modernu obrazovnu ustanovu iz koje su izišli mnogi naraštaji učenika. Pri tom je istaknula ljepotu učiteljskog poziva, sve teškoće, ali i  iznimno veliku važnost u izgradnji i našega društva.

Pozdravnu je riječ uputio i gradonačelnik Ivan Udovičić, nakon čega su na scenu izišli „ostrožići“ koji su kroz glumu, riječ, ples i pjesmu pokazali svoje umijeće.

Okosnica programa je bio dramolet u dijelovima u kojemu su prikazani svi slojevi školskoga života, svi problemi i pitanja, odnosi učitelja i učenika.

Prvašići u kaštelanskim nošnjama su otplesali uz pjesmu „ Dođi u Kaštela“, školski zbor je otpjevao školsku himnu, „ Od stoljeća sedmog“, „ Tu je moj dom“, „To je tvoja zemlja“, a glazbari i prvašići su zajedno izveli skladbu „ Živila Hrvatska“

Program je završio dodjelom priznanja i nagradama najuspješnijim učenicima u protekloj školskoj godini:

Niki Utrobičić -  za 1. mjesto na državnom natjecanju iz informatike, uspješno sudjelovanje na državnom za natjecanju iz matematike te državnoj smotri Lidrano;

Jeleni Lončar – za 2. mjesto na državnom natjecanju iz matematike;

Tini Puškarić i Karli Kostović – za sudjelovanje na državnoj smotri Lidrano:

Kim Mikasović, Nedi Duvnjak, Katarini Pavlinović, Jani Matić i Ružici Sučić – za 3. mjesto na regionalnom natjecanju  Crvenog križa;

Juraju Deliću – z 1. Mjesto na gradskom i zonskom te 2. Mjesto na županijskom natjecanju u šahu

Osim priredbom, ovi značajni datumi su obilježeni i drugim aktivnostima: četvrtaši su se natjecali u poligonu, stariji razredi u nogometnim turnirom, školski atrij je ukrašen likovnim radovima, a trećaši su se predstavili svojim rukotvorinama.