Theatre time

Autor: Administrator , 1. 2. 2016.

U četvrtak 28.1.2016. dva šesta razreda gledali su kazališnu predstavu „Kazališni sat“, u Gradskom kazalištu mladih u Splitu.

Koliko god uživali u društvu i atmosferi, predstava je bila vrhunac dana. Trenutke smijeha pružili su im internetska senzacija Mate Lula i njegovi suradnici, također zvijezde emisije „Neki novi glumci“.

Istu ljubavnu scenu prikazali su s gledišta komedije, drame,  te rimske tragedije. Također nam je njihov redatelj pokazao nastanak predstave od ideje do ostvarenja, te koji su suradnici potrebni za ostvarenje jedne predstave. Osim režisera i glumaca, tu su kostimograf, scenograf, učitelj scenskog pokreta, šaptač…

Poslije predstave učenici su imali priliku upoznati se i slikati sa sudionicima predstave.

Lucija i Emma, 6.d

On Thursday (January 28) two six grades went to Split to see a theater show called Kazališni Sat. Despite the enjoyment provided by the company and the atmosphere, the show was the best part of the day. Moments of laughter were brought to us by the Croatian Internet sensation Mate Lula and his theater crew (also members of the Youtube show Neki Novi Glumci).

They showed us the same love scene from different points of view, such as: comedy, drama and also a Roman tragedy. The director showed the students how the show was made from an idea to its completion.

Afterwards, the students were given the chance to meet the actors and also had a little photosession.

Emma Matijaca, 6d