Božićna priredba

Autor: Administrator , 23. 12. 2015.

Tradicionalna božićna priredba je i ove godine privukla mnoštvo posjetitelja u Pastoralni centar. Raspjevani i rasplesani Mali zbor je otvorio program. Čestitke  koje iz srca putuju, koje se šalju i primaju... u stihovima.

Jesu li svijetleće reklame u izlozima  Božić ukrale? Blagdan u zaradu pretvorile? Ili je SMISAO BOŽIĆA u opraštanju, zajedništvu i miru? Odgovor su potražile osmašice poslije kojih je Veliki zbor prenio blagdansku ljubav preko mora i gora.

Zašto se Isus rodio baš u prosincu? Dvanaest mjeseci se nadmudrivalo i željelo sebi priskrbiti tu čast, nudeći svoje razloge- što su pokazali petaši.

Isusovu se rođenju vesele u cijelom svijetu. Kako to izgleda u Njemačkoj obitelji, kroz veseli su igrokaz otplesali šestaši. Kroz recitali su, također, pokazali radost Marijinu i Josipovu u betlehemskoj štalici.

Na kraju priredbe, skladba kroz koju tišina snažno odjekuje. Radost iščekivanja Isusova rođenja prenijele su članice orkestra!

Sretan Božić!!!