Autor: Ana Rančić, 10. 6. 2015.

U prelijepo popodne skupilo se mnoštvo učenika, učitelja, roditelja i drugih gostiju uz ljetnu pozornicu kako bi obilježili i proslavili Dan škole. Prvo je pozdravnu riječ uputila ravnateljica, uslijedila je Lijepa naša uz izvedbu velikoga zbora i orkestra koji su izveli školsku himnu Ostroški raj i skladbu Petar Pan. ...

Barbara Mateljan i Lana Bevc su potom otvorile široka vrata školskog i dječjeg svijeta da bismo nakon toga  od Paule Varnice saznali kao izgleda jedan prosječni školski dan.

Nastavak je uz plesne ritmove. Nastupile su članice Plesne škole „ Lolita.“ Nakon njih su nastupili učenici područne škole „Lećevica“ i otkrili veliki metež među školskim dnevnicima. Kroz igrokaz „Sigurna petica“, u izvedbi četvrtašica Danijele Bašić i Kristine Patrlj, saznali smo kako se daruje osmijeh i blage riječi.

Priredba je završena uz plesnu točku drugašica te nastup mažoretkinje Anđele Cvijović. Dodijeljene su i nagrade za najbolje literarne radove na temu škole i školskog života koje su dobile Keti Osibov, Lana Ostojić i Ana Maleć.

Dodijeljene su i nagrade za najuspješnije učenike: Ivan Gelo (7.b) za uspješno sudjelovanje na Županijskom natjecanju iz matematike, hrvatskog, kemije, geografije i vjeronauka, Jelena Lončar (6.a) za prvo mjesto na Županijskom i 9. mjesto na Državnom natjecanju iz matematike te za 3. mjesto na Županijskom i 11. mjesto na Državnom natjecanju iz geografije, Lucija Gotovac i Iris Novaković (8.c) za sudjelovanje na Državnoj smotri LIDRANO 2015.