Izlet na izvor Jadra

Autor: Ana Rančić, 25. 3. 2015.

U petak, 20.3.2015., učenici 3.c i 4.d sa svojim učiteljicama i gđom Ledom Tomaš, voditeljicom školskog botaničkog vrta, posjetili su izvor rijeke Jadro...   (saznaj više)

Posjetu se pridružila i ravnateljica škole.

Na izvoru Jadra dočekala nas je gđa Zora Kažmir iz Javne ustanove za zaštitu prirodnih objekata. Ona nam je pripremila prekrasnu radionicu u kojoj nas je educirala o izvoru i vodama naše županije i nakon toga odličnu marendu pod suncem (naravno, prekrivenog mjesecom).

Zahvaljujući Jeleninom tati (koji nam je pripremio alat za promatranje) uživali smo u promatranju pomrčine sunca. Tako smo učili direktno od prirode ( i mnogo naučili! ), a i uz suradnju sa stručnim osobamaa iz lokalne zajednice proveli pravi Građanski odgoj.

I sve to kroz pravu uživanciju! Odličan dan!!

Može li se i poželjeti bolji početak vikenda?!