VOĆNI DANI

Autor: Natalia Jurčić, Anamarija Rodin, 2. 10. 2014.

Voćni dan

U dogovoru s UNICEF-om MZOS provodi program u školama kako bi  potaklo učenike da se što zdravije hrane i osvijestilo važnost brige za vlastito zdravlje.

Djeca u školama najčešće jedu sendviče i pekarske proizvode, a ovaj način pomaže da svi zajedno jedu tj. imaju zdraviji obrok.

Od ove godine smo uspjeli osigurati jedan voćni obrok tjedno.

Voće dolazi srijedom, a učenici ga dobivaju četvrtkom, za vrijeme velikog odmora.

Kada voće stigne, osoblje škole ga opere i spremi u kantice koje su kupljene posebno za tu namjenu.

Učenici 2-3 minute prije početka velikog odmora dođu po svoje voće i podijele ga svom razrednom odjelu.

Nadamo se da ćemo tako potaknuti ljude tj. učenike da se manje hrane nezdravom (brzom) hranom, te barem jednom u tjednu pojedu zdrav obrok.

Anamarija Rodin i Natalia Jurčić, 8.c

Mislav Boljat i Sandrino Komljen, 6.c