Ispraćaj osmaša

Autor: NIKOLA PJANIĆ, 1. 7. 2014.

PLJUŠTALA JE KIŠA, GLAZBA…

Dan koji su osmaši dugo čekali počeo je kišom. Nije to bila kiša –pravi potop. Svi su se nadali da će ispraćaj i podjela svjedodžbi biti u vrtu, tamo gdje smo svi navikli, ali protiv prirode se ne može, tako da se sve odvijalo u školskom atriju.

Ali, sve se zaboravilo kad je počela svečana priredba, počeli su pljuštati tonovi i note glazbenih točaka koje su izveli učenici koje je pripremila profesorica glazbene kulture Mirela Matijaca Vlaić. Prvo su temu Piink Panther izveli Petar Kaselj, Karlo Buotić , Maja Klepo i Filip Varnica.

Potom su pozvane učiteljice koje su ih vodile do četvrtog razreda:  Milka Kapov, Anka Mateljan i Ana Sušilović.

Njima su se učenici zahvalili i uručili im cvijeće, a one su im se odužile prigodnim riječima zahvale. Poslije drugoga glazbenog broja „ Ča će mi Copacabana“ u izvedbi naših glazbenika, ravnateljica Nevenka Maras je, također, održala pozdravni govor. Uslijedio je već tradicionalni „vrabac“ koji se uvijek čeka s nestrpljivošću jer se u njemu „ „odcvrkuću“ sve zgode i nezgode školskog života, svi problemi i nesuglasice promatraju na vedar i duhovit način .

Final countdown – posljednje odbrojavanje „otpuhali“ su ponovno učenici i najavili svečanu podjelu svjedodžbi koje su obavile razrednice: Ana Biliškov, Mirela Matijaca Vlaić i Ana Tarabarić.

Priredba je završila predivnom Elegijom u izvedbi  MargareteSabljić na čelu i  Lovre Davidovića na gitari. Uslijedilo je čašćenje kolačima, slikavanje. …U međuvremenu je kiša prestala i pojavila se vedrina. Dobar predznak za budućnost naših osmaša kojima želimo da postanu dobri srednjoškolci…i što je najvažnije…DOBRI LJUDI!

VRABAC