Smotra stvaralaštva djece i mladih, Split 2014.

Autor: Božena Ukić, 29. 5. 2014.

Projekt je davne 1972. godine potaknut s ciljem osobnog umjetničkog stvaralaštva mladih, bez natjecateljske groznice i rivalstva, kako bi mladim kreativcima omogućio da ono što su cijelu školsku godinu radili unutar svojih skupina pokažu nastupom na velikoj kazališnoj pozornici, a ove godine traje od 26. do 30. svibnja.

Osim Splićana i mladih iz cijele Splitsko-dalmatinske županije, sudjeluju izvođači i iz Siska, Križa, Ivanić grada, Kule Norinske, Šibenika, Biograda te BiH.

Drugog dana održavanja smotre naptupao je i naš školski veliki pjevački zbor uz instrumentalnu podršku nadarenih svirača puhačkih glazbala učenika škole, a sve uz dirigentsku palicu nastavnice Mirele Matijaca Vlaić.