ODRŽAN DJEČJI KVIZ GKK “MATO LOVRAK I DJELA”

Autor: Božena Ukić, 4. 4. 2014.

Ekipa OŠ Ostrog iz K. Lukšića, u sastavu: Lucija Jadrić, Antonio Klepo, Matea Vranješ i Lucija Topić pobjednici su kviza Mato Lovrak i djela, koji je održan u povodu Međunarodnog dana dječje knjige i rođendana jednog od najvećih pisaca za djecu Hansa Christiana Andersena, u srijedu, 02. travnja u Dječjem odjelu GKK u Kaštel Starome.

Ekipe su iskazale svoje znanje odgovarajući na biografska pitanja o životu i djelima Mate Lovraka, te na pitanja o djelima Vlak u snijegu i Družba Pere Kvržice.
Kako bi natjecanje proteklo u skladu s pravilima, pobrinulo se Povjerenstvo, sastavljeno od  tri knjižničara GKK, koji su, nakon zbrajanja bodova, donijeli konačnu odluku o pobjednicima kviza.

Svi učenici iz pobjedničke ekipe nagrađeni su knjigama; učenici iz svih ostalih ekipa dobili su utješne nagrade, a svi su kući otišli sa zahvalnicama i pitanjem: Kada će GKK ponovno organizirati sličan kviz?

Izvor: http://www.kastela.hr/novosti/odrzan-kviz-mato-lovrak-i-djela-povodom-medunarodnog-dana-djecje-knjige