Energetski neovisna osnovna škola Ostrog

Autor: Božena Ukić, 4. 12. 2013.

U utorak, 3.prosinca  ponovno su nas posjetili članovi UNDP-ja. Gospodin Mak Đukan  je predstavio program radionice „Koliko naša škola može biti energetski neovisna?“, a predstavnik Energtske zadruge iz Kaštela Ante Ugrina govorio je o značaju ovoga projekta.

Radionica se odvijala u prostoriji dvorca Vituri u Kaštel Lukšiću od 19h. Predstavljena je kampanja u kojoj svi mogu sudjelovati, te svojim novčanim doprinosom postati dio lijepe priče o našoj školi. Svjetski poznata internetska platforma „Indigogo“ na kojoj je u dva dana sakupljeno više od 1200$. Na radionici bilo je zanimljivih pitanja, igrokaz o odvajanju otpada (Ela Bedalov, Nikolina Mandić-Jadrijević i Mirjeta Baftijari) koja nas je potaknula kako je to važno za očuvanje naše Zemlje i prikazan je simpatičan film o našoj školi koji možete pogledati na stranici: indigogo.com/projects/energy-independent-school. Ovaj su događaj ukrasile svojom pjesmom članice klape Neverin.

Nadamo se da će nas ponovno posjetiti dragi gosti iz Zagreba u većem broju i s više ideja za našu školu.

Lucija Gotovac, 7.c