„ČITAJMO NAGLAS, ZAJEDNO“

Autor: Božena Ukić, 24. 10. 2013.

Učenici naše škole uključili su se u akciju „ Čitajmo naglas, zajedno“, koja se organizira u okviru Europske godine čitanja naglas.

Akcija je zamišljena kao natjecanje za učenike osnovnih škola (od 3. do 8. razreda ) u gradovima Republike Hrvatske, a finalno natjecanje će se održati 13. studenog  na Interliberu.

Cilj je ove akcije poticanje čitanja i čitanja naglas, razvoj čitalačkih navika, popularizacija knjige te poticanje pozitivnog natjecateljskog duha.

Organizatori natjecanja su Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak i Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež Hrvatskog knjižničarskog društva, dok su suradnici: školske i narodne knjižnice, osnovne škole, Gradovi i Županije, nakladnici i mediji.

U navedeno natjecanje uključila se i Gradska knjižnica Kaštela zajedno sa svim kaštelanskim osnovnim školama.

Dana 24.10.2013. na  natjecanju učenika OŠ Ostrog, koje se održalo u GKK u Kaštel Lukšiću (dvorac Vitturi), sudjelovali  su ovi naši učenici : Jelena Božić 3.d, Velentina Sabljić 4.c, Emma Matijaca 4.d, Martina Puljak 6.b, Klara Žanko 6.b, Ana Majić 8.a, Marina Miljak 8.a, Božo Petrčević 8.b i Katarina Patrlj 8.c

Prema propozicijama natjecanja  birao se  jedan  najuspješniji   natjecatelj od 3.-5.razreda i jedan  od 6.8.razreda.  Pobijedile su Valentina Sabljić i Ana Majić. Kao nagradu dobile su besplatnu godišnju upisninu u GKK i  sudjelovati  će na županijskom  natjecanju .

Voditeljica: Darija Budiša